6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KURIOZITETE 7 vende unike që shkencëtarët nuk mund ti shpjehojnë (Video)

7 vende unike që shkencëtarët nuk mund ti shpjehojnë (Video)

Të eksploruarit e hapsirës është vërtetë dicka e bukur, por po sikur të ketë vende këtu në planetin tonë që janë po aq të jashtëzakonshme .
Planeti në të cilin jetojmë përmban disa sekrete aq të cuditshme sa që edhe shkencëtarët nuk arrijnë ti kuptojnë.

Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

Recent Comments