6.1 C
Pristina
Tuesday, November 28, 2023

postbck postbck

17299 POSTS0 COMMENTS

Ujku vs Qeni në një testim të intelegjencës së tyre (Video)

Studiuesja Zsofia Veranji ka bërë një testim interesant për ta matur intelegjencën e ujkut dhe të qenit dhe ka krahasuar dallimin e...

Ky është portreti i Skënderbeut që ndodhet në kështjellën gjermane pranë qytetit Valburg (Foto)

Tashmë është vërtetuar në mënyra të ndryshme se heroi kombëtar Gjergj Kastriot Skenderbeu nuk mund të llogaritet vetëm si hero i shqipëtarëve...

Arkeologët gjejnë protezë dore 500 vjeçare

Skeleti i përkiste një burri që vdiq mes viteve 1450 dhe 1620 Një protezë 500-vjeçare e dorës u gjet...

Një vendim i Këshillit të lartë Perandorak osman i fillimshek. 18, i cili erdhi si pergjigje ndaj padisë së dy zonjave shqiptare te Kosovës...

Agron Islami Vendim drejtuar Valiut të Rumelisë dhe kadinjve të Vilçiterines: Dizdari i kalas (së Vushtrrisë),...

S’ka asnjë njollë që nuk mund të hiqet! Mjeshtri zbulon truket, nga rrobat te lavamani

Ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet në shtëpi Njollat në rroba, këpucë, mure dhe vende të tjera brenda...

Kjo gjë ndodh me zëmrën tuaj kur tështini

Me siguri këto ditë shumë prej jush jeni duke përjetuar një gjendje gripi dhe tështimat janë të shumta. Ideja se zemra jonë...

Çfarë është kjo krijesë e çuditshme që ngjan me krokodilin dhe delfinin? (Video)

Në ujërat e turbullta të detit në Zhoushan të Kinës, peshkatarët kanë kapur një gjallesë të pazakontë. Ky peshk...

Me këto këshilla, nuk do të gaboni kur blini goma dimërore

Kur zgjidhni goma të reja, janë tre gjëra që duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë, përkatësisht: madhësia, treguesi i shpejtësisë dhe indeksi...

Shtatë arsye pse zgjoheni në mëngjes me dhimbje koke

Edhe nëse ndihemi të lodhur dhe të rraskapitur para se të flemë, shumica prej nesh shkojnë për të fjetur duke e ditur...

Si ta hiqni super-ngjitësin nga duart dhe rrobat?

Ju janë bërë rrobat apo majat e gishtave me super-ngjitës? Mos krijoni panik sepse ai mund të hiqet shumë lehtë.

TOP AUTHORS

254 POSTS0 COMMENTS
1 POSTS0 COMMENTS
7 POSTS0 COMMENTS
5572 POSTS0 COMMENTS
17299 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Sa të emancipuara ishin gratë e Greqisë së lashtë?

  A mund të administrojnë adhurimin apo të menaxhojnë tempujt? Çfarë roli kishin ata në shoqëri? Kjo është pesha e grave në Greqinë e lashtë. Gratë...

Roli i Gjermanisë në pavarësi, pse Austro-Hungaria ishte pro krijimit të shtetit shqiptar

  Konferenca e Londrës e vitit 1912 nuk e njohu qeverinë e Ismail Qemalit. Ajo vendosi që Shqipëria të bëhet principatë. Një libër sqaron sfondin. Ishte...

Arsyet e çuditshme pse pasagjerët që udhëtojnë me avion zgjedhin sediljen e mesit

  Në pjesën dërrmuese të fluturimeve, njerëzit preferojnë ose vendin pranë dritares ose atë anash dhe shumë rrallë atë të mesit. Arsyet janë të kuptueshme! Sedilja...

Si ndikon i ftohti tek tensioni i lartë gjakut?

  Presioni i gjakut është forca që gjaku juaj ushtron kundër mureve të enëve të gjakut ndërsa zemra juaj rreh. Presioni juaj i gjakut duhet të...