6.1 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
Home VIDEO

VIDEO

Kafshë tmerruese që duhet t’i shmangni me çdo kusht (Video)

Natyra sigurisht që është e bukur. Epo, kryesisht gjithsesi. Mund te jeni dikush i apasionuar pas kafshëve, por ka disa perbindesha që...

Fakte interesante mbi gjuhën Shqipe! Shikojeni dhe ndëgjojeni me vëmendje (video)

https://www.facebook.com/swisspolymed.gjilan/videos/924571124957109

Armë top sekrete ushtarake (zbuluar së fundmi) Video

Top Sekret. A ka dy fjalë te tjera qe jane më tërheqëse? Lufta është një biznes i madh dhe mrekulli të panumërta...

E pabesueshme, ariu i futet në shtëpi, hap frigoriferin dhe merr ushqimin me vete (Pamje)

Një ngjarje e pazakontë nga ndodhur në Barkhamsted të Connecticut...

Historia intetrsante e Mercedes – Benz (Video)

Ndersa kalojme në vitin 1926, dy gjigantët e automobilave, Benz & Cie. dhe Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), u bashkuan për të formuar Daimler-Benz AG....

Video/ Pamje unike dhe e rrallë, elefanti lufton me krokodilin e uritur në lumë

Elefanti po përpiqej të dilte në breg, por ndaloi kur kuptoi se krokodili nuk do të hiqte dorë aq lehtë nga një...

Ujqërit janë grabitqarë të aftë për të rrëzuar një bizon, por a janë të aftë të mposhtin një qen Kangal? (Video)

Ujqërit janë grabitqarë të aftë për të rrëzuar një moul të madh dhe madje edhe një bizon. Por në këtë video...

Rrëfimet e panjohura të shqiptarëve në zemër të Turqisë që u shkëmbyen nga Greqia si turq

Fshati Kominades, i njohur ndryshe me emrin Shag, është një prej fshatrave që qëndrojnë zinxhir mes kufirit shqiptaro-grek të cilët dikur ishin...

Nga autobus shkolle shndërrohet në shtëpi të mahnitshme [Video]

Shtëpitë e vogla lëvizëse çdo herë e më shumë po bëhen më të pranishme në jetën e njerëzve. Të...

Çfarë mund të ndodh kur e vendosni diamantin nën presën hidraulike? [Video]

Një grumbull kanalesh të YouTube janë të dedikuara për prerjen e objekteve të ndryshme me presion hidraulik. Në mesin...

Pamjet satelitore tregojnë rrufe rreth uraganit Idalia që pritet të godasë Floridën

Stuhia tropikale Idalia u përforcua në një uragan dhe po lëviz drejt bregut të Floridës në Gjirin e Meksikës, ku autoritetet po...

(Video) Pamje të rralla që tregojnë se si dëhstoi plani grek për ta pushtuar Shqipërinë gjatë viteve 97?!

Cili ishte plani? Tragjedia e Otrantos, masakra e Levanit, përgjakja e Cërrikut… 1997 pjesa e dytë Pavarësisht se kanë...

Most Read

Shumë shpejt, në WhatsApp mund të dërgoni mesazhe edhe pa internet

    WhatsApp po krijon një opsion të ri që përdoruesit të ndajnë imazhe, dokumente etj pa qenë të lidhur me interneti. Sipas WABetaInfo, gjithçka që...

Nuk e dinit, Gjirokastra ka një tunel sekret me 56 dhoma

    Nuk ka turist të huaj që vjen në Gjirokastër e nuk ndalon në Muzeun e Luftës së Ftohtë. Është stopi i parë për çdo...

Arkitektura dhe arti i xhamive me kube në Kosovë

Recension i librit të Orges Drançollit, Xhamitë me kube në Kosovë, botim i Institutit të Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë Nga: Agron Islami Këto ditë nga shtypi...

Flamuri i Skënderbeut, kuqezi apo verdhekuq? A e ka pasur Yllin e Davidit?

Nga Moikom Zeqo (1949 – 2020) Marrë nga shënimet e autorit në DITA   1-Flamuri Flamuri i Skënderbeut është një subjekt kryesor i skënderbeologjisë. Dijetarët kanë shkruar mbi këtë flamur,...