6.1 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023
Home VIDEO

VIDEO

Kafshë tmerruese që duhet t’i shmangni me çdo kusht (Video)

Natyra sigurisht që është e bukur. Epo, kryesisht gjithsesi. Mund te jeni dikush i apasionuar pas kafshëve, por ka disa perbindesha që...

Fakte interesante mbi gjuhën Shqipe! Shikojeni dhe ndëgjojeni me vëmendje (video)

https://www.facebook.com/swisspolymed.gjilan/videos/924571124957109

Armë top sekrete ushtarake (zbuluar së fundmi) Video

Top Sekret. A ka dy fjalë te tjera qe jane më tërheqëse? Lufta është një biznes i madh dhe mrekulli të panumërta...

E pabesueshme, ariu i futet në shtëpi, hap frigoriferin dhe merr ushqimin me vete (Pamje)

Një ngjarje e pazakontë nga ndodhur në Barkhamsted të Connecticut...

Historia intetrsante e Mercedes – Benz (Video)

Ndersa kalojme në vitin 1926, dy gjigantët e automobilave, Benz & Cie. dhe Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), u bashkuan për të formuar Daimler-Benz AG....

Video/ Pamje unike dhe e rrallë, elefanti lufton me krokodilin e uritur në lumë

Elefanti po përpiqej të dilte në breg, por ndaloi kur kuptoi se krokodili nuk do të hiqte dorë aq lehtë nga një...

Ujqërit janë grabitqarë të aftë për të rrëzuar një bizon, por a janë të aftë të mposhtin një qen Kangal? (Video)

Ujqërit janë grabitqarë të aftë për të rrëzuar një moul të madh dhe madje edhe një bizon. Por në këtë video...

Rrëfimet e panjohura të shqiptarëve në zemër të Turqisë që u shkëmbyen nga Greqia si turq

Fshati Kominades, i njohur ndryshe me emrin Shag, është një prej fshatrave që qëndrojnë zinxhir mes kufirit shqiptaro-grek të cilët dikur ishin...

Nga autobus shkolle shndërrohet në shtëpi të mahnitshme [Video]

Shtëpitë e vogla lëvizëse çdo herë e më shumë po bëhen më të pranishme në jetën e njerëzve. Të...

Çfarë mund të ndodh kur e vendosni diamantin nën presën hidraulike? [Video]

Një grumbull kanalesh të YouTube janë të dedikuara për prerjen e objekteve të ndryshme me presion hidraulik. Në mesin...

Pamjet satelitore tregojnë rrufe rreth uraganit Idalia që pritet të godasë Floridën

Stuhia tropikale Idalia u përforcua në një uragan dhe po lëviz drejt bregut të Floridës në Gjirin e Meksikës, ku autoritetet po...

(Video) Pamje të rralla që tregojnë se si dëhstoi plani grek për ta pushtuar Shqipërinë gjatë viteve 97?!

Cili ishte plani? Tragjedia e Otrantos, masakra e Levanit, përgjakja e Cërrikut… 1997 pjesa e dytë Pavarësisht se kanë...

Most Read

Politikanët shqiptarë, si u vranë me plumb pas koke

  ARKIVA/ Ja cilët janë politikanët e lartë shqiptarë, të cilët janë vrarë që nga formimi i shtetit Një pjesë e tyre nuk e kanë pasur...

Macja bëri të qeshin të gjithë me reagimin e saj ndaj veterinerit

Një veteriner në një klinikë në Ankara publikoi një video të një maceje në profilin zyrtar në TikTok, ku deri më tani është parë...

A e dini se çfarë do të thotë “ngl” dhe a e përdorni si duhet këtë shkurtesë?

  Derisa listoni rrjetet sociale si TikTok apo Twitter, a keni hasur ndonjëherë në akronime apo ndonjë fjalë që ju duket e panjohur? E ndoshta “sllengu”...

Origjina e besytnive

  Shpesh besojmë në besëtytni gjatë jetës sonë pa e pyetur vërtet se nga kanë ardhur. Kur diçka përcillet nga prindërit apo gjyshërit tanë, ajo...