6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home KAFSHËT Luftë mes hienës dhe luanit, përfundime të papritura! (Video)

Luftë mes hienës dhe luanit, përfundime të papritura! (Video)

Të gjithë e dimë se luani është mbreti i xhungës, por kur vjen radha tek ushqimi, ka të tilla kafshë që s’mund të përmbahen dot, si rasti i hienës.

Derisa luanët kishin zënë një buall si ushqim, hienat u grumbulluan për t’ju bashkuar ‘drekës’.

Ata tentuan që të hanin, duke u përzierë në turmën e luanëve, por nuk ja dolën, kështu që përdorën një tjetër strategji. Hienat filluan të kafshonin një nga një luanët, derisa i larguan të gjithë nga bualli.

Në këtë formë, ato dolën fitimtare ndaj luftës me luanët dhe ushqimi i servuar tashmë ishte i tëri vetëm për to.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shenjat përpara një sulmi kardiak

Mbi gjysmë milioni njerëz vdesin vetëm në SHBA, nga sulmet e zemrës. Kjo tregon që problemet me zemër janë një ndër shkaktarët...

Boshnjakët e Shqipërisë, historitë dhe legjendat mes dy popujve

Nga: Ylli PolovinaFjala shqiptare Bosna. Para se të vinin turqit Sarajeva nuk ka qenë ndonjë vendbanim, ca më...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë...

Si u zhvendos afresku mrekullibërës “Zoja e Shkodrës drita e Shqyniis” në Romë më 1467

Nga Albert Vataj550 vjet nga dita kur ikona e parë e Pajtores së Shqipërisë, “Zojës së Shkodrës”, u...

Recent Comments