6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home Uncategorized Rrëshqitje masive e tokës në Itali, 200 arkivole përfundojnë në det

Rrëshqitje masive e tokës në Itali, 200 arkivole përfundojnë në det

Në Camogli, një vend turistik pranë qytetit të Genovës, në Itali si pasojë e rrëshqitjes së dherave janë shembur varrezat duke bërë që rreth 200 arkivole të përfundojnë në det.

Autoritetet përkatëse përmes një aksioni janë munduar të shpëtojnë sa më shumë arkivole, ndërkohë që njerëzit në ankth presin të dallojnë eshtrat e të dashurve të tyre.

Banorët raportuan se dëgjuan rrëshqitjen e tokës nga shtëpitë e tyre, dhe se ata vrapuan në varreza kur dëgjuan shkëmbin që binte në det. 

“Më dridhen këmbët është sikur ai ka vdekur përsëri”, tha një ndër banoret e zonës, babai i së cilës ishte i varrosur mbi atë shkëmb që u shemb dhe tashmë ka humbur.

Sipas ekspertëve rrëshqitja e tokës ishte rezultat i erozionit bregdetar, i përkeqësuar nga stuhitë e kohëve të fundit si dhe për shkak të terrenit të pjerrët.

M

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dobitë e xhenxhefilit për shëndetin tonë

Xhenxhefili është përbërje e popullarizuar në kuzhinë, sidomos në kuzhinat aziatike dhe indiane.Po ashtu, përdoret me mijëra vite...

Pas 14 viteve restaurim, hapet mauzoleumi 2000 vjeçar i perandorit të Romës, Augustus

Mauzoleumi që ishte ndërtuar 2,000 vjet më parë për perandorin e parë të Romës, Augustus, më në fund është rihapur sot për...

Avioni bën ulje të detyruar kur macja ‘e padeklaruar’ sulmon pilotin

Një avion pasagjerësh raportohet se ka bërë ulje të detyruar prej një maceje jashtë kontrolli që kishte hyrë në kabinën e pilotimit....

Dhimbjet e frikshme të gjoksit që po i ngatërroni me atakun në zemër

Dhimbjet e kraharorit mund të jenë të frikshme, kuptohet dhe ju duhet patjetër të telefononi urgjencën nëse mendoni se jeni duke kaluar...

Recent Comments