Categories: HISTORI/ARKEOLOGJI

Historiku i Muzeve në Kosovë(Video)

Muzeu Kombëtar i Kosovës ka përgatitur një dokumentar të shkurtër për historikun e muzeve në Kosovë,shkruan InforCulture.info

Dokumentari përmban historikun e të gjitha Muzeve që gjenden në Kosovë ,duke përfshirë datat e themelimit të tyre,artefaktet që përmbajnë ato dhe periudhën kohore që u takojnë ato artefakte.

Ky dokumentar përmban pamje dhe detaje të përmbledhura të cilat të ndihmojnë të njohësh më mirë muzetë e Kosovës dhe historinë e tyre./InforCulture.info

Për të parë këto detaje shikoni videon e mëposhtme:

In For Culture

Recent Posts

Kulturë ILIRE në gadishullin Italik

Shkruan: Preveza ABRASHI Megalitiket ILIRE Montalbano në Apulia shek XV-XIII para Kr. Apulia ishte e…

8 mins ago

Këto perime e largojnë fryrjen e stomakut

Nëse ka këshillë që pranohet nga të gjithë ekipet e ekspertëve është që njeriu duhet…

18 mins ago

Keni pyetur pse disa vezë janë kafe dhe disa të bardha? Ja përgjigjia

Keni pyetur ndonjëherë se pse disa vezë janë të bardha dhe disa kafe? Ngjyra e…

20 hours ago

E habitshme, ja pse nuk duhet të pini ujë në këmbë

Çdo ditë trupi humb sasi të madhe uji, prandaj është shumë me rëndësi që uji…

20 hours ago

Kur Musolinit i ngeci makina në baltë në Shqipëri (Foto)

Media greke “iEllada.gr” ka postuar disa fotografi të rralla të Benito Musolinit, gjatë vizitës së…

20 hours ago

E keni pyetur ndonjëherë veten? Ja pse bilardoja është jeshile, topat e tenisit të verdhë e tapeti i ceremonive i kuq!

A keni pyetur ndonjëherë veten, se pse uniformat e mjekëve janë të bardha dhe ato…

21 hours ago