Një recetë për humbje peshe me vetëm tre përbërës ka shkaktuar çmenduri globale, veçanërisht sepse gjithnjë e më shumë njerëz e kanë provuar dhe kanë vetëm fjalë lavdërimi për këtë kombinim të mrekullueshëm!

Përbërësit:

– Çaji jeshil

– Kanellë

– Gjethe dafine

Përgatitja:

Zieni 800 ml ujë, hiqeni nga zjarri, më pas shtoni 1 shkop kanellë, 3 gjethe dafine dhe një lugë të sheshtë çaj jeshil. Mbulojeni dhe lëreni për 15 minuta, më pas kullojeni.

Aplikacion:

Kur bëhet fjalë për metabolizmin, është e rëndësishme të dini se koha më e mirë për ta përshpejtuar atë është herët në mëngjes, menjëherë pas zgjimit.

Pra, pijen e parë të këtij çaji e pini me stomakun bosh. Mund ta pini filxhanin e dytë menjëherë pas mëngjesit, dhe të tretën në mbrëmje, pak para gjumit.

Me tre filxhanë nga ky çaj në ditë do të humbni ndjeshëm peshë, veçanërisht në pikat kritike të trupit, si barku, kofshët dhe vithet, dhe rezultatet e para janë të dukshme vetëm pas 7 ditësh.

Ata që e kanë provuar këtë çaj thonë se pas javës së parë humbasin mesatarisht 8 centimetra në bel!

Të tre përbërësit e kësaj pije djegin mirë dhjamin dhe përshpejtojnë metabolizmin dhe vetëkuptohet se çdo përpjekje për të shpejtuar metabolizmin dhe për të humbur peshë duhet të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe aktivitet fizik të moderuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here