Fotografi i botës së egër Arian Mavriqi, sot përmes një postimi në rrjetin social facebook, ka treguar se është tejet i lumtur që ka arritur të fotografojë 12 individë të lejlekut të zi në Komunën e Kamenicës, shkrruan InforCulture.info

Ja postimi i tij i plotë:

I lumtur si asnjehere me pare! 12 individe te Lejlekut te zinje (Ciconia nigra) sot ne Komunen e Kamenices. Dikur enderronim ta kemi nje fole, por sot duket se ne Komunen tone duhet te jene 2 deri ne 3 fole, dhe kjo na jep nje besim te plote se ky vend ka shprese qe kjo specie te shumohet dite e me shume. Jo rastesisht e kam quajtur Kamenicen (Black stork city), Qyteti i Lejlekut te zi.
Gusht 2022, Komuna e Kamenices, Kosove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here