6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home KËSHILLA Kombinojeni hudhrën me këtë përbërës, tensioni i lartë ulet shumë herë më...

Kombinojeni hudhrën me këtë përbërës, tensioni i lartë ulet shumë herë më shpejt

Me këtë recetë të vjetër gjermane ju do të arrini të lu. ftoni presionin e lartë të gjakut, ti thoni lamtumirë arterieve të bllokuara dhe shumë më tepër. Ju do t’ju duhen vetëm xhenxhefil, hudhër, limon dhe ujë! Kur bëhen bashkë këto tre përbërës, veprimi i tyre shumëfishohet.


Ja receta e plotë:

Përbërësit:

4 thelpi hurdhra

Pak xhenxhefil

4 limona (bashkë me lëkurën)

1 litër ujë

Përgatitja dhe përdorimi:

Së pari ju duhet të lani mirë limonët dhe ti prini ato në copa të vogla. Pas kësaj shtojini në një blender bashkë me hurdhrat, xhenxhefilin dhe limonin. Masën e krijuar hidheni në një tenxhere me ujë të valuar.

Para se të marrë valën, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të qetësohet. Ruajeni në shishe qelqi.

Prania e limonit do të neutralizojë erën e pakëndshme të hurdhrave prandaj mos u shqetësoni për këtë! Konsumojeni këtë pije, çdo ditë me stomak bosh, të paktën dy orë përpara çdo vakti. Gjithmonë tundeni shishen përpara përdorimit.

Përmirësoni shëndetin tuaj dhe i thoni lamtumirë arterieve të bll.okuara me këtë përzierje të shëndetshme dhe të mahnitshme!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments