6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home KURIOZITETE Çka është telepatia

Çka është telepatia

Telepatia është një aftësi e natyrshme e njeriut. Dhe zgjimi i saj nuk është aspak i vështirë! Mësoni një mënyrë jashtëzakonisht të thjeshtë për të mësuar të lexoni mendjet e njerëzve të tjerë!


Çfarë është telepatia?
Telepatia¹ është aftësia e trurit të njeriut për të transmetuar mendime dhe ndjenja nga një person te tjetri, pavarësisht nga largësia

Dëshironi të jeni në gjendje të “hyni në kokën e një tjetri” dhe të dini se cilat janë mendimet dhe motivet e tij reale? Me siguri një dëshirë e tillë ju ka ardhur të paktën një herë në jetë.

Për të janë shkruar shumë libra dhe janë bërë shumë filma. Mjafton të kujtojmë një nga më të famshmit: “Çfarë duan femrat?”

Një dhuratë që të gjithë e kanë!
Gjëja më interesante është se të gjithë e duan atë!

Fëmijët në ëndrrat e tyre imagjinojnë se si ata kanë mundësinë të komunikojnë mendërisht me miqtë e tyre. Të moshuarit e pranojnë këtë mundësi, edhe pse telepatia konsiderohet diçka misterioze, e pamundur.

Ndoshta ëndrrat e telepatisë janë kujtimi i një superfuqie të natyrshme për të gjithë?

Në fakt, çdo person e ka këtë dhuratë, ai thjesht “fle”.

Si të “zgjohen” aftësitë telepatike?
Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të zhvilluar aftësinë për të transmetuar dhe lexuar mendimet.

Mund të bëni një ushtrim të thjeshtë dhe të zbuloni se sa e avancuar është dhuntia juaj për telepatinë, në mënyrë që ta zhvilloni më vonë.

Teknika e përshkruar më poshtë, me kalimin e kohës, do të përmirësojë aftësinë për të dëgjuar mendimet e njerëzve të tjerë dhe për të transmetuar mendimet tuaja (). Do të mësoni të dërgoni dhe të merrni sinjale (mendime dhe ndjenja) nga një person tjetër, si një stacion radioje.

Mundësitë që hapen me telepatinë e zhvilluar janë thjesht të papërshkrueshme dhe ngacmojnë imagjinatën!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments