6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KURIOZITETE Çfarë ndodh nëse dikush vdes gjatë fluturimit

Çfarë ndodh nëse dikush vdes gjatë fluturimit

Vdekja në aeroplan nuk është e pazakontë, por a keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh në këtë rast? Tani kemi përgjigjen.

Një stjuardesë n kushte anonime foli për Other People’s Lives dhe zbuloi disa nga gjërat që ndodhin kur dikush vdes në aeroplan.

“Ajo që më çmend gjithmonë është se duhet t’i kthejmë në vendin e tyre. Dhe, duhet ta anojmë pak ulësen dhe të vendosim një batanije pranë derës sepse nuk mund t’i mbulojmë fytyrën. Pra, nëse fluturimi është plot dhe personi pranë jush ka infarkt dhe nuk e lëvizim dot kurrë, keni pranë një të vdekur derisa të aterojmë”, tha stjuardesa anonime.

Një nga udhëheqësit pyeti:

“Dhe ju vetëm duhet ta bëni të duket sikur ata po flenë?”

“Nëse dikush pyet nëse personi pranë tij ka vdekur, ju duhet të thoni: “Duket kështu”, u përgjigj ajo.

“Është e frikshme, mendoj, tani ka zhbllokuar frikën time të re, sepse zakonisht është njësoj si, e dini, turbulenca dhe gjëra të tilla. Kjo hap një gjë të re për mua,” tha prezantuesi i tronditur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments