6.1 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021
Home KËSHILLA HEKURI JU KA ZËNË NDRYSHK? JA ME ÇFARË TA PASTRONI

HEKURI JU KA ZËNË NDRYSHK? JA ME ÇFARË TA PASTRONI

Hekurosja bëhet shumë e bezdisshme nëse hekuri juaj ka zënë sipërfaqe ndryshku.

Por ekziston një mënyrë se si mund ta pastroni hekurin nga ndryshku.

Pastrimi me paracetamol duket të jetë më efikasi dhe kjo metodë po qarkullon në rrjetet sociale së fundmi.

Ky lloj truku është bërë viral në Tik Tok nga një përdoruese me emrin Carrie Pendle e cila jep këshilla për një pastrim të thellë të hekurit me paracetamol, një metodë kjo që duhet thënë që kushton shumë pak.

“Babai fjalë për fjalë më detyroi të filmoja këtë truk pastrimi për Tik Tok dhe ai vazhdon të më pyesë nëse është bërë virale akoma, kështu që ja ku jemi”, tha Carrie.

Po cila është metoda e përdorur prej saj?

Filloni duke ngrohur hekurin tuaj në mënyrë që ai të fitojë një nxehtësi maksimale.

Merrni një tabletë paracetamol, duke përdorur piskatore dhe fërkojeni tabletën në pjesët e ndryshkura në hekurin tuaj.

Pasi të keni mbaruar, fikni hekurin e pastër dhe përdorni një pecetë për të fshirë atë.

Sigurohuni që hekuri të jetë ftohur mjaftueshëm përpara se ta pastroni me pecetën për t’i hequr papastërtitë më të vogla.

Në këtë mënyrë hekuri juaj do të duket si i ri dhe ndryshku nuk do të jetë më problem për ju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shqipëria dhe ‘eksperimenti’ me bananet e Somalisë në 1940! Historia e një koncesioni të pazakontë

Nga Kreshnik KUÇAJ/SCAN Kompania e monopolit të bananeve (Regia azienda monopolio banane (RAMB), ishet një kompani shtetërore italiane aktive...

Studimi më i ri / Ja sa zgjasin antitrupat kundër Covid19 në trupin tonë

Antitrupat e zhvilluar kundër Covid rezistojnë për një kohë të gjatë në të shëruar: konfirmimi vjen edhe një herë nga Vo ‘Euganeo,...

Lëngu i patëllxhanit për uljen natyrale të sheqerit në gjak

Njerëzit që vuajnë nga diabeti duhet të bëjnë zgjedhje të kufizuara ushqimore. Në veçanti, ata duhet të kufizojnë sasinë e karbohidrateve.

Godinat më të bukura të botës

Festivali Botëror i Arkitekturës ka zbuluar listën prestigjioze të ndërtesave dhe projekteve të reja më të mira nga e gjithë bota.

Recent Comments