6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home SOCIALE Charlie Chaplin: ''Asgjë nuk është e përjetshme në këtë botë, madje as...

Charlie Chaplin: ”Asgjë nuk është e përjetshme në këtë botë, madje as problemet tona..”

Charlie Chaplin vdiq në moshën 88-vjeçare.
Ai na la 4 deklarata:
(1) Asgjë nuk është e përjetshme në këtë botë, madje as problemet tona.
(2) Më pëlqen të eci në shi, sepse askush nuk mund t’i shohë lotët e mi.
(3) Dita më e humbur në jetë është dita kur nuk qeshim.
(4) Gjashtë mjekët më të mirë në botë ….

 1. Dielli,
 2. Pushimi,
 3. Trajnimi,
 4. Dieta ushqimore,
 5. Vetëvlerësimi,
 6. Miqtë.
  Mbajini ato në të gjitha fazat e jetës tuaj dhe shijoni një jetë të shëndetshme…
  Jeta është vetëm një udhëtim!
  Jetoni të tashmen ..”! /Kalendari Enciklopedik Shqipëtar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

Recent Comments