6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KËSHILLA A mund ta merrni vaksinën anti-COVID nëse jeni të ftohur

A mund ta merrni vaksinën anti-COVID nëse jeni të ftohur

A mund ta merrni vaksinën anti-COVID nëse jeni të ftohur

Në ditët para vaksinimit, ka mundësi që të goditeni nga ndonjë ftohje. Por, edhe nëse jeni të ftohur, ekspertët tregojnë se mund ta merrni vaksinën.

Nëse jeni të sigurt se nuk është COVID dhe ndiheni mirë sa për të dalë nga shtëpia, mund ta merrni dozën.


Në situatë të tillë vaksina mund të reagoj pak më ashpër, por në përgjithësi është krejtësisht e sigurt, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv,

Ftohja nuk duhet të ketë ndikim në aftësinë e trupit tuaj për të ndërtuar imunitet ndaj gripit, edhe pse ai po lufton një sëmundje.

Udhëzimi thotë se duhet të trajtoheni edhe nëse keni thjeshtë një ftohje të zakonshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments