6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KURIOZITETE Në këtë ishull nuk lejohet të hyjë asnjë burrë, por vetëm gratë

Në këtë ishull nuk lejohet të hyjë asnjë burrë, por vetëm gratë

Zonja, nëse ndonjëherë keni pasur zënka dhe do donit të pushonit për ca kohë nga burri juaj zgjidhja erdhi. Në korrik të vitit 2018, një grup i rrjetëzimit i quajtur SuperShe do të hapë SuperShe Island, i faturuar si një destinacion i fokusuar në shëndetësi, ku mysafirët femra ? dhe mysafirët femra vetëm ? janë të ftuar. Ishulli në fjalë ndodhen në brigjet e Finlandës në Detin Baltik shkruan Fox news..

Themeltarja e kësaj ideje ishte Kristina Roth, e cila ka vendosur ta quajë resorin “SuperSHe”.

Ajo mendon se një ishull pa burra do të ishte më relaksues.

Konsulenti i saj kishte menduar të hapte resorin në një vend tjetër, por Finlanda u zgjodh pasi ajo u dashurua me një burrë nga Finlanda.

Ajo thotë se nuk ka asnjë problem me burrat, por thjeshtë mendon se gratë do të jenë më të lira të bëjnë çfarë të duan, pa ndikimin e burrave përreth.

Resorti do të ketë 10 kabina me mundësi yoga, meditim apo edhe kurse gatimi.

Çmimet nuk janë përcaktuar akoma, por shumë shpejt ju do të jeni të aftë të rezervoni pushimet tuaja aty nëse doni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments