6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home SHKENCË/TECH Facebook shton sigurinë për përdoruesit

Facebook shton sigurinë për përdoruesit

Rrjeti gjigand social, Facebook po shton masat e sigurisë për përdoruesit. Mesazhet e koduara tashmë nuk janë një risi për Messenger, por kjo po shtohet edhe për thirrjet me zë dhe pamje.

Përmbajtja e mesazheve dhe e thirrjeve tuaja tashmë është e koduar që nga momenti që del nga celulari juaj drejt marrësit. Kjo do të thotë që askush, as Facebook, nuk mund të shohë apo dëgjojë bisedën tuaj”, tha një nga përfaqësuesit.

Përdoruesit do të kenë mundësi të vendosin edhe për sa kohë do të qëndrojë një mesazh në bisedë, kohë që varion nga pesë sekonda në 24 orë.

Një ndryshim i këtij lloji pritet edhe në Instagram, që do të rrisë sigurinë për bisedat në grup, përfshirë thirrjet me zë dhe pamje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments