6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home RETROSPEKTIVË Fotografi të qytetit të Mitrovicës në vitin 1985 (Foto brenda artikullit)

Fotografi të qytetit të Mitrovicës në vitin 1985 (Foto brenda artikullit)

InforCulture sjell katër fotografi (kolazh) nga pjesë të ndryshme të qytetit të Mitrovicës të shkrepura në vitin 1985.
Mitrovicasit, por edhe ata persona që kan vizituar disa herë qytetin nuk e kan të vështirë t’i identifikojnë vendet se ku janë shkrepur këto fotografi në vitin 1985.

(Foto është marrë nga profili i Naser Hajdarit në FaceBook) /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments