6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI John F. Kennedy: “Mos pyet çfarë bëri vendi yt për ty, por...

John F. Kennedy: “Mos pyet çfarë bëri vendi yt për ty, por çfarë bëre ti për vendin tënd”

Ky nuk është vetëm një postulat që ka udhëhequr në rrugën e transformimeve epokale Presidentin e 35-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John F. Kennedy, por një lajtmotiv i çdo vullneti, ardhmja e të cilit kërkon së brendshmi, shpirtërisht dhe veprues, misionarin e kohës së vet. Asnjë doktrinë, mendim iluminist, predikim përkushtimesh të zellshme, nuk e ka ngjitur aq lart zërin e një arsyeje për të kërkuar tek njeriun veprën e përsosur të krijuesit.

Faleminderit /zanimalsise.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shenjat përpara një sulmi kardiak

Mbi gjysmë milioni njerëz vdesin vetëm në SHBA, nga sulmet e zemrës. Kjo tregon që problemet me zemër janë një ndër shkaktarët...

Boshnjakët e Shqipërisë, historitë dhe legjendat mes dy popujve

Nga: Ylli PolovinaFjala shqiptare Bosna. Para se të vinin turqit Sarajeva nuk ka qenë ndonjë vendbanim, ca më...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë...

Si u zhvendos afresku mrekullibërës “Zoja e Shkodrës drita e Shqyniis” në Romë më 1467

Nga Albert Vataj550 vjet nga dita kur ikona e parë e Pajtores së Shqipërisë, “Zojës së Shkodrës”, u...

Recent Comments