6.1 C
Pristina
Sunday, February 28, 2021
Home KËSHILLA Një metodë e thjeshtë për të qëruar vezën

Një metodë e thjeshtë për të qëruar vezën

Zierja e vezëve është e thjeshtë, por për t’i qëruar ndonjëherë nuk janë kaq të lehta.

Një copëz e vogël e lëvozhgës mund të mbetet në vezë apo nga veza do të eliminoni edhe më shumë seç duhet.

Ja një metodë si t’i qëroni vezët kollaj.

▪ Vendose vezën në një gotë, të cilën më parë e keni mbushur me ujë.
▪ Pastaj vër dorën mbi gotë dhe tunde.
▪ Më pas nxir vezen dhe shih si ajo rrëshqet nga lëvozhga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këto janë automjetet më gjigante në botë !(Video)

https://youtu.be/d2CjmdMP1BQ?t=49

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse vuani nga anemia

Anemia mund t’ju bëjë të ngadalshëm dhe të nevrikosur. Edhe pse rastet dallojnë, shpeshherë anemia mund të ndërlidhet me mungesën e materieve...

”U vodh kanga nga zemra e kombit, shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,..”

KANGA QË S'KUPTOHETMelodisë kombëtareU vodh kanga nga zemra e kombit,shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,këndoi ujen...

Recent Comments