Categories: KURIOZITETE

Brenda shtëpisë më të çuditshme në botë (Foto)

Ajo është një shtëpi unike, shumë e çuditshme, e vendosur në qytetin e pasur të Hillsborough, California dhe quhet ‘Flintstones House’.

Më në fund, në maj të këtij viti shtëpia gjeti një blerës dhe sipas raportimeve, pronari i ri ka paguar plot 2.8 milionë dollarë.

I njohur nga banorët e zonës ‘Bay Area’ si “Shtëpia e Flintstones”, për atributet e saj, përcjell TO, shtëpia fillimisht ishte e listuar për 4.2 milionë dollarë në vitin 2015.

Shumë fqinjë e quajnë shtëpinë një rrëmujë, veçanërisht pasi u pikturua portokalli dhe vjollcë, por të tjerët në këtë periferi të pasur të San Franciskos, e konsiderojnë atë një pikë referimi që është e dashur për çudinë e saj.

Hidhni një sy rreth shtëpisë më të çuditshme në botë, që ka ndarë opinionin e një komuniteti.

SH

In For Culture

Recent Posts

4 arsyet më të zakonshme përse lulet dhe bimët vyshken, ja zgjidhja për çdo problem

Të kujdesesh për bimët e lulet në vazo duket mjaft e lehtë deri në momentin…

4 hours ago

“Shtëpia e Bardhë”, kur u vendos guri i parë i themelit dhe si u vendos ky emër

Ndërtimi i Shtëpisë së Bardhë nisi me gurin e parë të themelit, më 13 tetor…

4 hours ago

Nëse jeni djegur, ja masat urgjente për të mos mbetur shenja

Nëse aksidentalisht jeni djegur me hekur apo ju është derdhur kafeja e nxehtë, duhet të…

4 hours ago

Njerëzit që braktisën shkollën, por ndryshuan botën!

Një nga çmimet më prestigjiozë, që një person mund të marrë në rrugëtimin e jetës,…

4 hours ago

Mbajeni gripin dhe virozat sa më larg vetes duke shmangur këto gabime në të përditshmen tuaj

Moti i paqëndrueshëm, luhatjet e temperaturave, qëndrimi për një kohë të gjatë në ambiente të…

4 hours ago

Kosova në Ilirikun e vitit 1689

Historiani Jahja Drançolli, ka publikuar një pjesë të hartës së Ilirikut, marrë nga atlasi i…

5 hours ago