6.1 C
Pristina
Sunday, September 20, 2020
Home SHKENCË/TECH A E Keni Ditur Se Aplikacionin WhatsApp Mund Ta Shfrytëzoni Edhe Pa...

A E Keni Ditur Se Aplikacionin WhatsApp Mund Ta Shfrytëzoni Edhe Pa Pasur Rrjet?

Ka shumë shfrytëzues të rrjeteve sociale dhë tjera aplikacioneve për komunikim këtu tek ne,dhe shpesh bie që ato nuk mund të shfrytëzohen për shkak se mungon rrjeti.Mirpo a e keni ditur se ka të tilla aplikacione që mund të shfrytëzohen edhe pa patur qasje në rrjet?!

Po dhe ky është njëri nga më popullorët,është WhatsApp.Ai mund të shfrytëzohet për të qëndruar në kontakt me njerëzit e afërt.Ajo që deri para pak kohësh është dukur e pamundur,me miqtë mund të jeni të lidhur edhe pa internet.
Për tia arritur kësaj ju duhet ta siguroni një sim kartelë e cila quhet ‘ChatSim’ të cilën e ofron një pronarë i një teleoperatori Italian.
Kjo kartelë është e njëjtë mu sikur secila,por ka një shtesë të veçantë për ofrimin e shërbimeve për dërgimin e mesazheve,dhe kështu ua mundëson shfrytëzuesëve dërgimin e porosive nëpërmjet aplikacioneve si WhatsApp,Messenger,apo Viber-it,pa para.duke marrë parasyshë se kemi të bëjmë me kartelë internacionale,ajo mund të shfrytëzohet kudo në botë.

Kjo gjë është një jë shumë e mirë për njerëzit të cilët shpesh udhëtojn,prandaj edhe kanë probleme me lidhje të përhershme në internet dhe kalimin nga një rrjet në tjetrin.
Kartela kushton 10 Euro,me pagesën shtesë prej 10 Eurosh për shërbime të përdorimit,dhe mund të shfrytëzohet 1 vit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Për Mëmëdhenë – Kënduar nga ‘’Kori Liria’’ në vitin 1981 në Shqipëri

InforCulture sjellë këngën Për mëmëdhenë kënduar mjeshtrisht nga ‘’Kori Lira’’ në dokumentarin televiziv të TVSH-së, kushtuar pikërisht këtijë kori. /InforCulture.info

Të thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani

Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht dhe imtësisht. Uji dhe...

Njihuni me shtëpinë që ndërtohet vetë për 10 minuta: Një mrekulli!

Për një pjesë të mirë të njerëzve të ndërtosh një shtëpi është një ëndërr që zgjat për vite me radhë. Përveç parave,...

Ndryshimi mes pastrimit, dezinfektimit dhe sterilizimit

Çfarë më shumë se një pandemi mund të na detyrojë që të vendosim në pikëpyetje njohuritë tona në lidhje me pastrimin e...

Recent Comments