6.1 C
Pristina
Sunday, January 17, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Kreshnikët e Maleve të Shqipërisë së Epërme

Kreshnikët e Maleve të Shqipërisë së Epërme

Luftëtarë të Lidhjes Shqiptare kur luftonin për mbrojtjen e Plavës, Gucis, Hotit e Grudës, nga malazezët në vitin 1880. Nga e majta: Mirdita, Shkodra (2-3), Shala, Këlmendi dhe Pulti.

Ilustrim i London News.

InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por ekzistojnë

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim.Vende që duken magjike apo...

6 fakte shkencore në Kuran

Në përpjekje për të zbuluar qëllimin e jetës, shumë njerëz janë mbështetur tek religjioni.Kurani besohet se kishte zbritur...

Pse logot e markave të njohura vendosen në anën e majtë

Studiuesit sugjerojnë se i shikoni më shumë në logot e vendosura në anën e majtë të sendeve sesa në të djathtë.Kjo është...

10 rekorde të pabesueshme që mbahen nga Zvicra

Rekordet janë në fushën e shkencës, zbulimit, sportit, ushqimit dhe shumë rekorde të tjera interesante.1. Tuneli më i gjatë...

Recent Comments