6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home KAFSHËT Dy ujqit më të mëdhenjë të kapur ndonjëherë nga kamerat (Video)

Dy ujqit më të mëdhenjë të kapur ndonjëherë nga kamerat (Video)

Ujqit shumicën e rasteve jemi mësuar të i shohim vetëm përmes fotografive apo videove televizive, gjë që përmes fotografive dhe videove televizive nuk mund ta vërejmë saktësisht deri ku mund të arrijë madhësia e tyre. /InforCulture.info

Në këtë video të shkurtër kamerat kan kapur dy ujqë, me një madhësi më të jashtëzakonëshme sesa ujqit tjerë.

Njëri ujk është me ngjyrë të zezë dhe është kapur diku në mal teksa është hetuar nga një qen gjuetije. Kur qeni shkon afër ujkut, ai ngritet në këmb dhe fillon ta ndjekë qenin. Madhsia në krahasim me qenin është disa herë më e madhe.

Ndërsa ujku i dytë është xhiruar në rrugë ku një kalimtar rasti ka hasur në të duke udhëtuar me makinë. Edhe ujku i dytë shihet së është shumë i madh në krahasim me ujqit tjerë. /InforCulture.info

Video: Youtube, Everything Weird

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A mund të fitoni imunitet kundër virusit nëse kaloni gripin? Ja çfarë ndodh me trupin

Hulumtimet tregojnë se disa njerëz mund të kenë antitrupa pas marrjes së ftohjes së zakonshme, që gjithashtu mund të ofrojë njëfarë niveli...

Nëse konsumoni dy thelpinj hudhra në ditë, këto janë përfitimet direkte që merrni në organizëm

Hudhra është një burim natyral i shumë ushqyesve të domosdoshëm për shëndetin e organizmit.Ajo ndihmon në mirëmbajtjen e...

Zbulojeni tani: Ja kur është koha e duhur për të shtuar kripën në gatim

Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona.Megjithatë, sfida më e madhe me kripën qëndron tek...

Del në ankand çelësi i dhomës ku jetonte Napoleoni

Çelësi i dhomës ku vd iq perandori francez, Napoleon Bonaparte do të dalë në ankand pasi u gjet në Skoci.

Recent Comments