6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home LETËRSI "Kthehu lumëmadh ne atdhe, ...

“Kthehu lumëmadh ne atdhe, mbaje në gji atë flamur”-Petro Marko

DERI KUR

Deri kur i arratisur
i pastrehe ne mergim
deri kur, o shpresengrysur,do te endesh padrejtim?


Kthehu lumëmadh ne atdhe, mbaje në gji atë flamur
qe valon i fshehte atje!
behu burre! Po deri kur…

– poezi nga Petro Marko

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Rapsodia e Drenicës në gurët e varreve të Aqarevës

Haxhi MEHMETAJVarreza e kulturës shqiptare më varret e lashta, ku kryhet varrimi deri në ditët e sotme,...

Sali Jaha i Rugovës: Bajraktar i emëruar nga vet rugovasit dhe nga pushteti osman

Sali Jaha lindi në vitin 1803 në Koshutan të Rugovës. Sali Jaha si 14 vjeçar inkuadrohet në luftë për mbrojtjen e atdheut nga sulmet...

Zbuloni arsyen se përse nuk duhet ta karikoni telefonin tuaj në makinë

Një nga zakonet e shumë njerëzve në lidhje me përdorimin e telefonit të tyre celular është ta vendosin për karikim në makinë...

Nuk duhet ta përsërisni më/ Ky është gabimi fatal që ju krijon rrudha rreth syve

Siç e dimë, koha kalon dhe rrudhat vijnë. Por nuk është vetëm mosha që është “përgjegjëse” për rrudhat, por dhe mënyra e...

Recent Comments