Categories: KAFSHËT

Këto fotografi të pazakonta me kafshë, do t’i shikoni nga dy herë (Foto)

Nuk keni problem me shikimin, por këto fotografi të kafshëve duken shumë të çuditshme.

Fotografët nga vende të ndryshme, ia kanë dalë të kapin këndin e duhur në momentin e qëlluar, duke nxjerr një imazh që jep mashtrim optik, transmeton Telegrafi.

Zebrat që duken sikur kanë një kokë dhe gjirafa me dy kokaë, janë në mesin e këtyre pamjeve.

Nuk mungojnë as lopët që duket sikur kullosin sipër kulmit, si dhe koka e kalit që e ka zëvendësuar atë të njeriut. /Telegrafi/

In For Culture

Recent Posts

Ballit Kombëtar: ”Deklarata e juaj mbi Ballistët, nuk i ka hije një historiani, i cili akuzon pa fakte e pa dokumenta,..”

Balli Kombëtar drejtuar Fan Nolit  Letra e hapur e Ballit Kombëtar drejtuar Fan Nolit, Gazeta…

7 hours ago

Ceremonia e vitit 1928, si u shpall mbret Ahmet Zogu

TIRANË- “Excelsior” ka botuar, të enjten e 6 shtatorit dhe të premten e 7 shtatorit 1928, në faqet n°6, fotografitë…

8 hours ago

Shëron kollën, ky është shurupi natyral me katër përbërës që mund ta përgatisni edhe në kushte shtëpie

Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e ftohura, por mund të jetë simptomë…

8 hours ago

Kur kandidatët për deputetë premtonin ujë, drita e rrugë, historia e panjohur e fushatës elektorale të 1921-it

Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në…

8 hours ago

Durrsakët që drejtuan universitetet kryesore evropiane

Në një shkrim të Profesor Doktor Jahja Drançollit flitet për disa durrsakë të cilët kanë…

8 hours ago

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

9 hours ago