6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home ART Vizitë virtuale e Piramidave të mëdha të Gizës

Vizitë virtuale e Piramidave të mëdha të Gizës

Nëse gjithmonë keni ëndërruar të bëni udhëtime e të vizitoni qytete antike me arkitekturë e histori interesante,tashmë me senzacionin e fundit të tureve virtuale e keni mundësinë më të mirë t’a keni thuajse gjithë botën para syve,shkruan InforCulture.info

Më poshtë mund të shijoni lindjen e diellit të rrethuar me piramidat gjigande të Gizës.

Një gjë e tillë është mundësuar përmes 360fotografive të realizuara nga Airpano

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kryengritja Arbërore 1432-1436 ishte një seri konfliktesh mes Arbërve dhe Perandorisë Osmane

Kryengritja Arbërore 1432-1436 ishte një seri konfliktesh mes Arbërve dhe Perandorisë Osmane. Pas pushtimit të kështjellave të viseve perëndimore Arbërve në fillim...

Atikë: Dasma shqiptare

"ALBANESEN, 1871"   “Hapi i parë në likuidimin e një populli është t’i fshini kujtesën. Shkatërrojini librat, kulturën e historinë...

Kush ishte “Popeye” i jetës reale?Personazhi nga i cili u krijua filmi i animuar

Emri i tij i vërtetë ishte Frank "Rocky" Fiegel. Ai lindi në 1868 në Poloni dhe, si fëmijë, emigroi në Shtetet e...

Italianët që projektuan Tiranën moderne

Nga Zylyftar Hoxha Në historinë e kryeqytetit tonë, Tiranës, vitet ’30 – ‘40 të shekullit të kaluar, përsa u...

Recent Comments