Categories: RETROSPEKTIVË

Kështu dukej telefoni i parë në botë(Foto)

Telefoni është një nga mjetet që ka pëzuar më së shumti zhvillim përgjatë kohës,shkruan InforCulture.Info

Secili prej nesh tashmë posedojmë telefona të modeleve e firmave të ndryshme,por a keni menduar ndonjëherë se si është dukur telefoni i parë ?

Telefoni i parë në botë është shpikur në vitin 1876, dhe ka pasur një pamje krejtësisht ndryshe nga telefonat që kemi sot.

Mesazhi i parë është dërguar në vitin 1992 dhe teksti ishte “Gëzuar Krishlindjet”!In For Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

1 day ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

1 day ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

1 day ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

1 day ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

1 day ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

1 day ago