6.1 C
Pristina
Saturday, February 27, 2021
Home KULTURË "Djali jem m'ke pshtu me këtë rrogë në këtë projekt"-aktori Rafuna rrëfen...

“Djali jem m’ke pshtu me këtë rrogë në këtë projekt”-aktori Rafuna rrëfen bisedat me Leze Qenën

Me vdekjen e aktores Leze Qena i gjithë komuniteti artistik kosovar ka shprehur ngushëllimet për të, duke treguar gati secili një përvojë personale që kishte me vet aktoren,shkruan InforCulture.info

Ndër ta është edhe aktori Naser Rafuna ,i cili njëherit ishte edhe producent i serialit “Cka ka shpija” ,projekt ky i cili ishte i fundit në të cilin luajti aktorja Leze Qena.

Në statusin e tij në facebook na lë të kuptojmë shumë gjëra rreth jetës personale të aktores.Rafuna tregon se sa e hareshme ishte Lezja dhe sa raport të ngushtë kishte me të. Ai madje thotë se mes tyre nuk ka pasur sekrete dhe gjithçka i tregonte atij.

“Djali jem, m’ke pshtu me këtë rrogë në këtë projekt”- ishin fjalët që aktorja Leze Qena i’a kishte thënë aktorit Naser Rafuna.

Këto fjalë sikur Lezja ka treguar që nuk ka burim tjetër financiar për mbijetesë ,dhe se nuk kishte ndonjë përkujdesje institucionale ndaj saj ,gjë me të cilën tashmë thuajse jemi mësuar.

Shteti dhe institucionet Kulturore në vend nuk i japin artistëve vendin e merituar dhe një gjë e tillë nuk ndodhi vetëm me Lezen ,por edhe me shumë artistë që i dhanë shumë artit kosovar.

Më poshtë e shihni të plotë rrëfimin e aktorit për bisedën e fundit me Leze Qenën ,dhe fjalët e saj që kanë prekur aktorin./InforCulture.Info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Maks Myle: “Emrat e mjaft popujve të njohur rrjedhin nga fjala e vjetër shqipe ‘Ar’ “

Më poshtë janë disa citate për shqiptarët, nga historianë dhe personalitete të kombësive të ndryshme.Maurico Druon, sekretar i...

Parukieret nuk ua thonë: Këto janë 10 sekrete për flokët qe çdo vajze duhet ti dijë

Keni flokë të holla dhe e keni të vështirë që t’iu jepni volum, apo nuk i mbani dot siç dëshironi? Mos u...

Shurupi natyral kundër kollës

Kolla nuk duhet anashkaluar asnjëherë sepse shkakton dëme fizike dhe shëndetësore.Në stinën e dimrit, një nga betejat më...

Cili ishte populli evropian që më së shumti e lartësoi Skënderbeun?

Intelektualët francezë ishin të parët që e vlerësuan luftën 25 vjeçare vendimtare të Skënderbeut në përpjekjet për të frenuar hordhitë turke në...

Recent Comments