Categories: SHKENCË/TECH

Snapchat do të ndihmojë në krizën mendore të shkaktuar nga coronavirusi duke lansuar një mundësi të re

Në përpjekje që ta trajtojë krizën mendore të shkaktuar nga coronavirusi, Snapchat do ta lansojë një mundësi të re të quajtur Here For You.

Për ta shënuar Ditën e Sigurisë në Internet që u zhvillua në fillim të këtij viti, Snapchat bëri të ditur se është duke punuar në një mundësi, që do të dërgonte në burimet e duhura që ofrojnë ndihmë, për të gjitha ata që kanë krizë nervore, të shkaktuar nga kjo situatë, transmeton Telegrafi.

“Here For You që lansohet gjatë muajve në vijim, do t’ju ndihmojë përdoruesve që të drejtohen te ekspertët e caktuar, varësisht se në çfarë gjendje janë, si ankthi, depresioni, stresi, shqetësime të ndryshme, mendime për vetëvrasje apo vuajnë nga bulizimi”, është thënë në raport lidhur me këtë mundësi, që u paralajmërua gjatë muajit të kaluar.

Ky njoftim është bërë gjatë muajit të kaluar, kur kriza nga coronavirusi ishte përhapur aq shumë, derisa në ditët e sotme, kur pandemia është bërë shumë e rëndë, pritet që Snapchat të veprojë me shpejtësi më të madhe, në mënyrë që shfrytëzuesit të ndihmohen më shpejtë.

Duke pasur parasysh këtë, Snapchat ka nisur ta zhvillojë me shpejtësi më të madhe këtë sistem, për të cilin thotë se do ta lansojë gjatë muajit që vjen, por nuk është dhënë ndonjë datë konkrete.

In For Culture

Recent Posts

Ja çfarë nuk duhet të shkruani kurrë në CV-në tuaj

Cila klishe e rezymesë është më e çuditshmja që mund të lexohet? Sipas revistës Time:…

30 mins ago

Çfarë ndodh nëse shtypni këtë numër në Google(Foto)

Ajo çfarë po i habit njerëzit kohët e fundit është një numër të cilin po…

39 mins ago

1989/ Si erdhi interneti në Tiranë dhe cili ishte portali i parë

Ishte viti 1989. Në Universitetin Politeknik i Tiranës (UPT) ndodhi një ngjarje historike: lidhja e…

56 mins ago

Bëni kujdes nëse shihni një monedhë si kjo në derën e makinës

Nëse shihni një monedhë të ngjeshur si kjo në derën e makinës suaj, veproni menjëherë!…

1 hour ago

10 vendet më misterioze në botë, ndër to edhe një qytet shqiptar

Janë disa vende në botë që na lejojnë të lidhemi me hyjnoren. Këta janë vende…

2 hours ago

Harta e OKB-së, zbuloni si do të jenë shqiptarët në vitin 2060

Plakja e popullsisë dhe emigracioni do të bëjnë që në vitin 2060, mosha mesatare e…

3 hours ago