6.1 C
Pristina
Wednesday, January 20, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Fotografi e rrallë e Winston Churchill në Egjipt (Foto)

Fotografi e rrallë e Winston Churchill në Egjipt (Foto)

Në këtë fotografi shihet presidenti Winston Churchill, gruaja e tij Clementine Churchill, Thomas Edward Lawrenc (arkeolog britanez, oficer ushtarak, diplomat dhe shkrimtar) dhe Gertrude Margaret Lowthian Bell (shkrimtare, zyrtare politke dhe arkeologe). Fotografia është bërë më 15 Shkurt 1921 në Egjipt, afër piramidave të famshme të Egjiptit. Winston Churchill, gruaja e tij dhe të tjerët shihet se janë duke e shijuar vizitën e tyre duke udhtuar me deve. /Inforculture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shqiptarët në perandori sipas këndvështrimit turk

ANA TJETËR E TË SHIKUARIT /PASKTHIMNë monografinë të tij ‘’Shqiptarët në Perandorinë Osmane’’ studiuesi Nexhip P. Alpan...

Kështjella dardane shumë shtresore e Gërqinës së Gjakovës

Shkruan; Haxhi MEHMETAJKështjella thirret më fjalën e vjetër shqipe Gjytet dhe për herë të parë është identifikuar...

Fotografi të rralla: Gjakova gjatë luftës së dytë botërore, viti 1941

Fotografit jan bërë nga Ottorino Murari dhe gjindën në arkiv të Alberto Castaldini-tNga libri "Palaver: Vita quotidiana in Kosovo: diario fotografico...

Milan Sufflay për kufijtë e shqiptarëve në Mesjetë: Mali i Zi, fëmijë i llastuar i Shqipërisë

Etnosi i shqiptarëve është i një lashtësie të madhe dhe me këmbëngulje (vitale) në Ballkan. Për më shumë se njëmijë vjet e...

Recent Comments