Categories: KËSHILLA

20 gjëra që mund të bëni të mbyllur në shtëpi

1. Perfeksiono kafenë turke.

2. Luaj letra/shah/domino.

3. Sistemo garderobën.

4. Sill në terezi kuzhinën dhe frigoriferin.

5. Mëso kërcimet e Tik Tok.

6. Lexo gjithë librat që ke blerë dhe s’i ke prekur me dorë.

7. Shiko një serial me 9 sezone: The Office, How I Met Your Mother, Friends, Seinfeld

8. Shkarko Duolingo dhe fillo mëso italisht/gjermanisht/spanjisht/ç’t’ju dojë zemra.

9. Lyhu dhe bëj foto për Instagram ose për qejf.

10. Eksperimento me rutinën e kujdesit ndaj lëkurës. Bëj tre maska brenda një dite. Vër dy serume poshtë hidratuesit. Gjej dhe përdor kremin e trupit që ke harruar në cep të sirtarit.

11. Bëj diçka që e bëje në fëmijëri dhe të pëlqente. Për shembull, kopjoni skica të thjeshta dhe ngjyrosini apo bëni postera për t’i varur në mur.

12. Nisni të mbani ditar në një nga blloqet që ju janë grumbulluar në shtëpi

13. Provoni pozicione të reja seksuale, gjeni kamasutrën online, s’keni asgjë më të mirë për të bërë.

14. Provoni receta të reja me çfarë keni në frigorifer.

15. Shihni dhe organizoni fotot e lara të familjes.

16. Meditoni dhe pastaj acarohuni se ju duket shumë e vështirë.

17. Bëni yoga në kushte shtëpie. Mos kapni keq asnjë muskul. Kjo është një sfidë.

18. Flini gjumë të thellë, ndjellës, të pandërperë, pa alarm

19. Rrini kot me sy hapur duke parë qiellin. Lerëni mendjen të shkojë ku të dojë.

20. Shkruani poezi, tekste këngësh, histori të shkurtra, romane.

In For Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

1 day ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

1 day ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

1 day ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

1 day ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

1 day ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

1 day ago