6.1 C
Pristina
Sunday, January 24, 2021
Home SHKENCË/TECH Mijëra njerëz nuk do të jenë në gjendje të përdorin Whats App,...

Mijëra njerëz nuk do të jenë në gjendje të përdorin Whats App, ja arsyeja

Mijëra pronarë të pajisjeve specifike celular së shpejti nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp.

Kompania Facebook ka konfirmuar se nuk do të mbështetet më nga versione specifike të Windows, Android dhe iOS. Për telefonat mobil Android ose iOS, ata nuk do të jenë në gjendje të hapin aplikacionin nga një shkurti i vitit të ri. Problemi me iphones do të jetë që ata të ekzekutohen në modelet iOS 8. Ndërsa në versionin Android 2.3.7, mijëra pronarë të pajisjeve specifike celular së shpejti nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kjo godinë e lashtë 2 mijë vite shfrytëzohet ende

Kur vizitorët futen brenda Panteonit në Romë dhe u shfaqet përpara syve kupola kolosale, është e sigurt që ata mahniten njëlloj sikur...

Ky liqen në Himalaje fsheh një sekret të errët

Ky liqen në Himalaje fsheh një sekret mjaft të errët.Zbulimi i frikshëm u bë në vitet 1940, por...

Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon? Ky është efekti i saj

Shumë njerëz nuk mund ta nisin ditën pa kafe. Ajo thuhet se rrit kreativitet dhe rrit përqendrimin. Limoni nga ana tjetër, është...

Ushqimet përmes të cilave luftohet anemia

Hemoglobina është një proteinë që gjendet tek rruazat e kuqe të gjakut. Ajo janë përgjegjëse për transportimin e oksigjenit në mbarë organizmin....

Recent Comments