Categories: SHKENCË/TECH

Apple do të detyrohet të ndërrojë karikuesin e iPhone-it në korrik

iPhone me karikues USB-C në korrik të këtij viti.

Apple do ti duhet të ndryshojë karikuesin nga ai kabllorë në USB-C. Ndryshimi do ti shkaktojë telashe iPhon-it pasi që të gjithë ata që posedojnë iPhone duhet të zëvendësojnë karikuesin nga ai kabllorë në USB-C, raporton “The Sun”. Gjithsesi dikur ishte e popullarizuar  karikuesi “micro USB” por shumë shpejtë ra nga përdorimi duke u zëvendësuar me karikues shumë më të avancuar.

In For Culture

Recent Posts

”Lagur me lot, djegur me flagë, Flamur i kuq, flamur i zi” Fan Noli – Hymni i Flamurit

O Flamur gjak, o flamur shkabë,O vënd e vatr’ o nën’ e babë,Lagur me lot,…

3 hours ago

‘’A më tregoni, ku ta gjejmë forcen sot të këndojmë..’’ Jericho – Nëntori i ftohtë

Sot shënon 28 nëntori,në këtë datë në vitin 1912 Shqipëria shpalli pavarsinë e saj dhe…

5 hours ago

Lëngu i qepës/ Zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e…

6 hours ago

Mielli i duhur për diabetikët/ Vlerat e semolinës kundër sheqerit të lartë në gjak

Nëse vuani nga diabeti i tipit 2 ose rrezikoheni nga kjo sëmundje, atëherë me siguri…

6 hours ago

Reumatizma – Shenjat dhe trajtimet që funksionojnë

Reumatizma është një sëmundje që prek kyçet, gjunjtë, ijet dhe shpinën. Ajo shfaqet me dhimbje,…

6 hours ago

Kush janë 40 burrat që firmosën Deklaratën e Pavarësisë

Ismail Qemal Bej Vlora/ Ngriti flamurin në Vlorë. Firmosi i pari Deklaratën e Shpalljes së…

6 hours ago