6.1 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

info2 info2

7 POSTS0 COMMENTS

Pse duhet të konsumoni lakra të vogla?

Lakra e vogël e njohur si Lakra e Brukselit, ndoshta futet në listën e ushqimeve më pak të preferuara, veçanërisht nga fëmijët, të cilët...

Zëri i nënës mund të qetësojë stresin po aq sa një përqafim

Shkencëtarët amerikanë besojnë se të dëgjuarit zërin e nënës prodhon të njëjtin efekt kundër stresit tek vajza e saj si kontakti fizik, si për...

WhatsApp vjen me risi në ndarjen e informacioneve në grup

WhatsApp ka shtuar një opsion të ri për bisedat në grup me anë të të cilit mund të ndani më të rejat tuaja me...

Shenjat që tregojnë se keni ssitem të dobët imunitar

Një sistemi i fortë imunitar është mbrojtja e trupit kundër infeksioneve. Kur nuk jeni mirë, sistemi juaj imunitar prodhon antitrupa për t’u mbrojtur nga viruset...

Si t’i eliminoni njollat e grimit nga rrobat

Kur nguteni, në vend që në fytyrë, grimi ndonjëherë pa dashur bie nëpër rroba apo lë gjurmë në dysheme dhe tepih

Të dhëna enciklopedike për qytetin më të përlotur në botë – Gazza

Agron Islami Në vitin 634, Gaza hyri nën administrimin e Kalifatit Islam të udhëhequr nga Ebubekri. Në kryqëzatën e...

Sporti ndihmon në përmirësimin e shikimit

Sporti është një ndër aktivitetet më të vlefshme për njeriun, si për t’u mbajtur në formë, por dhe...

TOP AUTHORS

385 POSTS0 COMMENTS
1 POSTS0 COMMENTS
7 POSTS0 COMMENTS
5572 POSTS0 COMMENTS
17299 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Kur mbreti i Anglisë George ll i kërkonte halifes muslimane të Andaluzisë Hishami lll, Bursa stutudimi për studentët anglezë

Letra daton vitin 1028: Zbulohet letra e mbretit të Anglisë Xhorxhit të II-të që i dërgoi Halifit të Andaluzisë, Hishamit të III-të. Në këtë letër,...

Planet për vendosjen e hebrenjve në Shqipëri

Daut Dauti Para disa ditësh gazeta izraelite ‘Haaretz’ botoi një artikull që kishte të bëjë me planin e vitit 1935 të gazetarit britanik, Leo Elton,...

Gjendja e arsimit në Kosovë sipas statistikave të vitit 1931: Rreth 80%-90% të pashkolluar apo analfabetë!

Jahja Drancolli Pas Luftës së Parë Botërore, Kosova, siç e kemi theksuar edhe në disa raste të tjera, u ripushtua nga Mbretëria e Serbisë dhe...

Zgjidhja për erën e keqe të hudhrës është pikërisht në frigoriferin tuaj

  Shumë njerëz janë të vetëdijshëm për vetitë e shëndetshme të hudhrës, por pavarësisht kësaj, ata shmangin ngrënien e saj për shkak të erës së...