Njerëzit gjithnjë e më shumë po përcaktohen për ilaçet natyrale në mënyrë që të forcojnë sistemin imun apo për të hequr qafe disa probleme shëndetësore. Trupi rigjenerohet në mënyrë natyrale gjatë natës, e një ndihmë shtesë ofron edhe qepa. Qëroni një qepë dhe e preni në rriska.

E vendosni në këmbë dhe nga sipër mbathni çorapët në mënyrë që rriskat e qepës të jenë në kontakt me lëkurën. Qepa përmban veti kundër baktereve, derisa acidi fosforik nga qepa përmes lëkurës futet në gjakrrjedhje dhe përmirëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Përbërësit në qepë kanë veti të shumta shëruese, me përdorimin e tyre do të forconi sistemin imun dhe do t’i luftoni inflamacionet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here