Ka vdekur skulptori Luan Mulliqi.

Njofitmin për vdekjen e tij e ka dhënë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës.

Mulliqi aty ishte anëtar korrespodent dhe sekretar shkencor i Akademisë.

Ai, po ashtu, ishte edhe drejtor i Galerisë së Arteve.

AShAK njofton se për nder të tij nesër (e hënë) do të mbahet mbledhja komemorative e cila fillon nga ora 11:00.

Ndërkaq, nga ora 11:30 fillojnë homazhet për të ndjerin.

Funerali niset nga Akademia e Shkencave në orën 13:00.

Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Gjakovës në orën 16:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here