Gjumi është  faktori numër një i mirëqenies sonë.

Nëse flemë të paktën 7 orë, atëherë hedhim hapa të rëndësishëm drejt shëndetit optimal.

Mungesa e gjumit ka një ndikim të fortë e negativ. Dhe,  jo vetëm në humor dhe temperament por edhe në aftësinë për tu përqendruar në punët e përditshme.

Gjumi është i rëndësishëm sepse i jep kohë trupit dhe trurit të rimëkëmbet.Por, në kohët e sotme shumë njerëz vuajnë nga çrregullime të gjumit.

Ka medikamente të shumta që sot janë në treg dhe synojnë të ndihmojnë në gjumin tuaj, megjithatë efektet anësore janë të shumta, prandaj më së miri është t’i përkushtoheni përbërësve natyror për të përmirësuar shëndetin tuaj, në këtë rast problemet me gjumin.

Uni Portal ju rekomandon çajin Melissa,i cili  qetëson dhe relakson nervat.

Ka efekte qetësuese dhe nxit gjumin, kështu që është më mirë të pini para se të shkoni në shtrat.

Kujdes, nëse jeni duke marrë pilula gjumi, mund të përjetoni një përgjumje ekstreme, për shkak të ndërveprimit me këtë çaj.

Çaji Melissa përdoret shpesh për të trajtuar problemet e tretjes, për të eliminuar gazin e shkaktuar nga tretja e dobët, duke ofruar një lehtësim pasi të hahet një vakt veçanërisht i rëndë. Gjithashtu është e madhe për të trajtuar të përzier, dhimbje menstruale, dhe migrenes.

Përgatitja:

Vlo 200 ml ujë dhe shto një grusht Melissa. Mbuloje për 10-15 minuta.  Melissa është natyrshëm i ëmbël dhe i shijshëm, kështu që nuk ka nevojë për ndonjë ëmbëlsues, por mund të shtoni disa pika limoni! Pini këtë çaj para se të shkoni në shtrat, ose sa herë që doni të relaksoheni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here