Sipas traditave kineze, disa  njerëz fusin thelpinj hudhre poshtë gjuhës në gojën e tyre për rreth 30 minuta duke e thithur atë. Mund të duket paksa e çuditshme por kjo në të vërtetë mund ti ndihmojë shumë organizmit tuaj.

Hudhra ka shumë veti shëruese si:

-Rregullon nivelin e sheqerit në gjak;
-Rregullon nivelin e tensionit të gjakut;
-Mbron kundër kancerit;
-Stimulon sistemin imunitar;
-Kontrollon apetitin;
-Mbron nga formimi i gurëve në veshka;

Kjo metodë është shumë e lehtë:

Zgjidhni një thelpinj hudhre. Largojeni lëvoret e saj. Vendoseni në gojën tuaj por mos e përtypni. Mbajeni hudhrën në gojë për rreth 30 minuta.

Pas 30 minutave, largojeni  hudhrën dhe pastroni dhëmbët tuaj për të larguar aromën e fortë të hudhrës, nëse ajo nuk largohet atëherë mund të hani pak gjethe borziloku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here