6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home KËSHILLA Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Padyshim që hekurosja e rrobave nuk është një nga punët e preferuara në shtëpi.

Megjithatë, në këtë punë të lodhshme duhet të shtoni edhe një lëvizje (nëse nuk e bëni) që është e rëndësishme për gjendjen e mirë të rrobave.

Për çfarë bëhet fjalë?

Hekurosni rrobat e kthyera mbrapsht.

Hekurosja mund të shkaktojë zbehjen e ngjyrave të errëta, në pjesë të veçanta të veshjes (ku theksoni më shumë hekurin).

Në këtë mënyrë do të shmangni çdo çngjyrosje apo shkëlqim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Si do të evoluojë pandemia gjatë 5 viteve të ardhshme?

Pandemia e Covid-19 nuk ka përfunduar ende. Ne e dimë se çfarë ka ndodhur vitet e fundit. Po çfarë do të ndodhë...

Recent Comments