6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KAFSHËT Historia prekëse e qenit Reeny: Ka një muaj që pret përpara derës...

Historia prekëse e qenit Reeny: Ka një muaj që pret përpara derës së shtëpisë pronaren e vrarë në Ukrainë

Prej një muaji Reeny, një qen 9-vjeçar, po pret jashtë derës së përparme të shtëpisë, me shpresën se pronarja e tij do të vijë në çdo moment, por gruaja nuk do të kthehet më, sepse humbi jetën gjatë luftimeve në Ukrainë.
Historia është treguar në rrjetet sociale nga Anton Gerashchenko, Këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës.
Sipas asaj që Gerashchenko raportoi në Twitter, zonja e Reeny “u përdhunua dhe u vra nga një ushtar rus pranë shtëpisë së saj”. Që atëherë, Reeny kurrë nuk ka pushuar së prituri për të jashtë derës.
Qeni, që “është shumë i sëmurë” – sipas asaj që shpjegoi në Twitter këshilltari i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës – ka nevojë për dikë që të kujdeset për të.
Fatmirësisht familjarët e gruas kanë rënë në kontakt dhe janë gati për të mirëpritur kafshën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments