6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home RETROSPEKTIVË Frank Sinatra (i treti nga e majta në rreshtin e sipërm) në...

Frank Sinatra (i treti nga e majta në rreshtin e sipërm) në një foto plot me gangsterë, 11 prill 1976

Në këmbë nga e majta: Paul Castellano, Gregory DePalma, Sinatra, Thomas Grassi ′ Marson, Carlo Gambino, Jimmy ′ Weasel ′ ′ Fratiano dhe Salvatore Spatola. Ulur nga e majta: Joe Gambino dhe Richard Fusco.
Carlo Gambino është kreu i familjes Gambino, një nga pesë familjet mafioze në New York City, e cila, gjatë sundimit të saj (pas vrasjes së Alberta Anastasia në 1957), u bë organizata mafioze më e fuqishme në Shtetet e Bashkuara.
Në ditët e mira të viteve 1960, familja kishte 30 grupe dhe mbi 1000 ushtarë. Carlo e ktheu familjen në organizatën më fitimprurëse në qytet dhe më vonë në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Gambino nuk ka kryer kurrë dënime (në 1937 ai u denua 22 muaj për evazion fiskal …) – policia i ka mbyllur një sy ndaj biznesit të tij, duke ditur që kompania e tij garanton rendin dhe paqen midis të vegjëlve.
Jimmy ′ – Giuseppe Riccobene u portretizua në filmin “Irish Martin’′ të Martin Scorsese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments