6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA Pija më e fuqishme popullore për veshka: Për dy javë shkrin gurët,...

Pija më e fuqishme popullore për veshka: Për dy javë shkrin gurët, i nxjerr jashtë dhe pastron trupin nga helmet!

Ilaçi më efikas, por njëherësh edhe më i lirë për të gjithë ata të cilët kanë probleme me veshkat është meli
Ky drithë i lirë mund të gjendet në cilindo dyqan të ushqimit të shëndetshëm, mirëpo meqenëse përdoret si ilaç duhet blerë atë që është më cilësor dhe sipas mundësisë – organik.

Në të vërtetë, meli për dy javë zgjidh problemin me veshkat, nxjerr jashtë gurëzit dhe eliminon infeksionin, transmeton Telegrafi.Mirëpo, meli (Panicum miliaceum) është ushqim i shkëlqyeshëm edhe për personat anemikë, por është artikull i mirë edhe për të gjithë ata të cilët vuajnë nga gastriti.Shtyp hapesiren reklamuese me poshte qe te lexoni me teper..

Rreth këtij artikulli kohëve të fundit gjithnjë e më shpesh po flitet, ndërsa ndikimi i tij shërues është konstatuar në studime të ndryshme.Përndryshe, meli është një nga drithërat më të njohura që posedon vlerë të lartë ushqyese dhe shëruese.

Pije për veshka
Në mbrëmje qitni 200 gramë mel në një enë të thellë dhe qitni dy litra ujë. Në mëngjes në një enë të veçantë ngadalë kullojeni tepricën e ujit të bardhë të cilin meli nuk e ka thithur.Ky ujë pihet si ilaç gjatë ditës në sasinë e cila i përshtatet organizmit.Shtyp hapesiren reklamuese me poshte qe te lexoni me teper..

Pas dy javësh të konsumimit të rregullt të këtij uji, veshkat do të duhej të jenë në gjendje pakrahasueshëm më të mirë, inflamacioni do të zhduket, gurët do të nxirren jashtë – dhe veshkat do të rigjenerohen.Kështu keni eliminuar inflamacionet, keni përtërirë indet e veshkave dhe organet e traktit urinar. Me konsumimin e melit, do të ndihmoni shëndetin e veshkave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments