6.1 C
Pristina
Sunday, May 22, 2022
Home ART Fotografitë që tregojnë prapaskenat e filmave të popullarizuar nga një kënd i...

Fotografitë që tregojnë prapaskenat e filmave të popullarizuar nga një kënd i ri

Ekrane jeshile, kostume qesharake me sensorë të kapjes së lëvizjes, dyshe marifetesh dhe shumë grim – filmat dhe shfaqjet e preferuara televizive duken larg të qenit plot ngjyra dhe epike gjatë procesit të prodhimit.

Dhe një ekip i madh njerëzish duhet të bëjnë shumë përpjekje në mënyrë që shikuesit të shohin rezultatin përfundimtar.

Grimi i Samuel Jackson për Captain Marvel

Kështu duket Mark Ruffalo në xhirimet e “Avengers”.

Kështu duket kali i Knave of Hearts nga Alice nw Wonderland.

Në foton në të djathtë, mund të shihni Karen Gillan dhe Terry Notary, të cilët i dhanë emocionet e tij qenit dixhital “Buck in Call of the Wild”.

Në “Doctor Strange”, superfuqitë e personazhit nuk janë veçanërisht mbresëlënëse pa efekte speciale.

Punë e përpiktë mbi pamjen e Gamorës nga The Avengers

Magjia e teknologjisë dixhitale në Avatar

Në skenën e garave në Star Wars, në vend të modeleve komplekse të audiencës, ata përdorën shtupë pambuku me shumë ngjyra.

Transformimi i kalit në filmin Mulan

Emocionet e Josh Brolin për versionin digjital të Thanos

Thunderbird, në xhirimet e Fantastic Beasts, dukej mjaft i pazakontë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një tjetër sëmundje po përhapet me shpejtësi, OBSH-ja bën lëvizjen urgjente

Organizata Botërore e Shëndetësisë po punon për të hartuar udhëzime të mëtejshme për frenimin e përhapjes së lisë së majmunëve, mes shqetësimeve...

QËNDRIMI SERBO-MALAZEZ NDAJ SHQIPTARËVE NË KOSOVË 1914-1918

Pjesë nga libbri i autorit Dr. Fitim Rifati: Kosova gjat Luftës së Parë Botërore 1914-1918 Monarkitë sebo-malazeze, ndonëse ...

Luftoi për një Shqipëri më të mirë, por vdiq i vetmuar në një dhomë hoteli…

Nga Auron Tare Sot me 15 te Marsit te 1875 lindi ne Konice te vilajetit te Janines nje nga...

Historia e komandove/ Forcat speciale të ushtrisë, si u organizuan ndër vite

Të lindur zyrtarisht në Britaninë e Madhe në vitin 1940 me urdhër të kryeministrit Winston Churchill, komandot në fakt e kanë origjinën...

Recent Comments