6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KËSHILLA E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm...

E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm një përbërës do ta rregulloni shijen

Ka shumë hile ushqimore që qarkullojnë në TikTok.

Por njëra prej tyre ka shpërthyer që kur përdoruesja e njohur Emily Mariko e ndau atë në llogarinë e saj vitin e kaluar dhe do ta bëjë ringrohjen e orizit shumë më të shijshëm për t’u ngrënë.

Videoja është parë mbi 80 milionë herë dhe ka marrë gati tetë milionë pëlqime.

Pothuajse të gjithë e kanë parë videon e Emilyt duke bërë një tas me oriz me salmon, por ka një hile, në veçanti, që ajo përdor që ka marrë pjesën më të madhe të vëmendjes.

Emily përdor orizin e mbetur, merr një kub të vetëm akulli dhe e vendos sipër përpara se ta vendosë me mikrovalë.

♬ original sound – Emily Marikohttps://www.tiktok.com/embed/v2/7010506729012219141?lang=en-US

Pasi orizi të nxehet, mund ta hidhni kubin e akullit dhe të shijoni një tas me oriz të gatuar në avull.

Në vend që të shkrihet kubi i akullit, ai ndihmon në avullimin e orizit, duke e mbajtur strukturën e tij të butë pa e tharë atë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments