Categories: KËSHILLA

Përse duhet ta pastroni fshesën me korent pas çdo përdorimi

Një nënë ka inkurajuar njerëzit të pastrojnë fshesën e tyre me korent çdoherë pas përdorimit.Paralajmërimi i saj erdhi pasi pa se sa pluhur dhe pisllëk fshihej nën çarçafin e krevatit .

Gruaja shfaqi fotografitë e pisllëkut të fshesës me korent, pasi e pastroi atë për herë të parë pas pesë vitesh.

Fotografia që ajo ndan tregon një mal me pluhur, pisllëqe dhe të flokëve që ajo arriti të grumbullojë nga çarçafi i shtratit.

Kësisoj, ajo u bëri thirrje të gjitha nënave të tjera të ndjekin të njëjtin model dhe të mos e lënë gjatë pa pastruar fshesën.

In For Culture

Recent Posts

Ballkani quhej Scandrebeco; Zbulimi i hartës së rajonit e vitit 1455

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të…

32 mins ago

Arkitektja e parë shqiptare në Kosovë

Suade Doko Mekuli (1931-2010), erdhi nga Ohri i Maqedonisë në Prishtinë në moshë të re…

51 mins ago

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për ‘tokat e lirueme’!

Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake…

59 mins ago

Misteret e shpellave të Cërkolezit të Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Motivet e vizatuara, dielli, shkronja X, rrathët më katër rreze, rombi dhe…

1 hour ago

Këshillat kundër rrahjeve të çrregullta të zemrës

A e keni përjetuar ndonjëherë ndjesinë sikur zemra do t’ju dalë nga kraharori? Po ndjesinë…

1 hour ago

Ushqimet që ndalojnë gërhitjen

Gërhitja është një problem që prek shumë njerëz në mbarë botën. Zhurma e bezdisshme e…

17 hours ago