6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KËSHILLA Bëni kujdes ! Nëse gjeni diçka të tillë te dera kryesore, lajmëroni...

Bëni kujdes ! Nëse gjeni diçka të tillë te dera kryesore, lajmëroni policinë

Hajdutët zgjedhin mënyra nga më të çu ditshmet për të gr’abitur banesa private apo apartamente. Zakonisht monitorojnë lëvizjet e personave, kryesisht gjatë kohës së pushimeve.

Autoritetet p olicore në shumë vende të botës ap elojnë për kujdes në një detaj vërtet interesant. Nëse në derën kryesore të banesës gjeni një send të cilin nuk e keni lënë ju, atëherë duhet të sh’qetë soheni dhe të lajmëroni po licinë.

Hajdutët zgjedhin mënyra nga më të çu ditshmet për të grabitur banesa private apo apartamente. Zakonisht monitorojnë lëvizjet e personave, kryesisht gjatë kohës së pushimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments