6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Po përhapet shumë/ Ja si ta shëroni sëmundjen e tiroides vetëm me...

Po përhapet shumë/ Ja si ta shëroni sëmundjen e tiroides vetëm me qepë të kuqe

Sëmundja e gjëndrës tiroide prek rreth 200 milionë njerëz në botë. Ka tretmane të ndryshme dhe medikamente për çrregullimet e gjëndrës tiroide, megjithatë, nëse nuk trajtohet, mund të çojë në çështje serioze në pjesë të tjera të trupit.

Qepë të Kuqe Turshi, Shija Shqiptare Plot Vlera – AgroWeb

Duket se kjo sëmundje ka ekzistuar qysh moti, derisa më poshtë ju prezantojmë një zbulim të vjetër roman që lidhet me trajtimin e kësaj sëmundje.

Igor Knjazkin, një mjek i njohur nga Shën Petersburgu i Rusisë, pretendon se ka gjetur ilaçin për çrregullimet e gjëndrës tiroide. Ilaç i pabesueshëm përbëhet nga vetëm një përbërës që është
“qepa e kuqe”.

Për më tepër, ato janë të pasura me vitamina dhe minerale, duke përfshirë folium, magnez, calcium, mangan, vitamin C, K dhe B6. Qepa e kuqe ushqen dhe pastron lëkurën, shk atërron bakt eriet dhe mikrobet dhe kanë acid fosforik që është shumë e dobishme, transmeton Klan Kosova.

Por duket se qepa e kuqe nuk ka vetëm këto dobi, ajo mund të ndihmojë edhe për trajtimin e sëmundjes së gjëndrës tiroide.

Ilaçi natyral përmirëson dukshëm funksionin e gjëndrës tiroide. Receta: E rëndësishme është të përmendet që ky trajtim duhet të bëhet para gjumit. Ndajeni qepën në dy gjysma ndërsa masazhojeni qafën në mënyrë të butë, duke bërë lëvizje rrethore. Fokusohoni në pjesën ku është e vendosur gjëndra tiroide.

Mos e lani qafën pas këtij trajtimi dhe lejoni që përbërësit e qepës së kuqe të kryejnë punën e tyre gjatë natës, lëngu i qepës do të ndihmojë që të stimulohet puna e gjëndrës tiroide.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

Recent Comments