6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KURIOZITETE Kjo shtëpi mund të bëhet e juaja për vetëm dy funte

Kjo shtëpi mund të bëhet e juaja për vetëm dy funte

Një shtëpi mahnitëse me vlerë 330,000 funte në Londër, mund të fitohet për vetëm 2 funte, pasi është bërë pjesë e lotarisë. Prona ndodhet në Whyteleafe, në jug të Londrës.

Fituesi më pas do të shpallet në prag të Krishtlindjeve, që do të thotë se ata do të marrin lajmin e mirë pak para ditës së Krishtlindjes.

Do të jetë në dorën e tyre të vendosin se çfarë do të bëjnë me shtëpinë e tyre të re ose mund të jetojnë në të, ta shesin ose t’ia japin me qira dikujt tjetër.

Me një sipërfaqe prej mbi 780 metra katrorë, banesa ka tavane të larta të mrekullueshme dhe një dritare harku mbresëlënëse në pjesën e përparme. Gjithashtu është plotësisht e mobiluar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments