6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Si ta shkrini frigoriferin tuaj në një kohë të shkurtër

Si ta shkrini frigoriferin tuaj në një kohë të shkurtër

Si ta shkrini frigoriferin tuaj në një kohë të shkurtër

Kishit një plan për ta shkrirë frigoriferin dhe për ta pastruar por vazhdoni ta shtyni sepse mendoni për gjithë akullin në ngrirje.

Problemi i akullit është një çështje me të cilën do të duhet të përballeni gjithsesi në frigorifer, nëse e keni lënë në rrymë. Jeni të shqetësuar se në frigoriferin e shtëpisë tuaj akulli duhet të shkrihet para se të bëni diçka tjetër dhe prandaj do t’ju duhet ta lini frigoriferin pa energji për një kohë të gjatë.

Fillimisht hiqeni pajisjen nga priza, më pas lyeni ose spërkatni frigoriferin nga brenda me vaj vegjetal. Lëreni pak dhe do të shihni që akulli të largohet vetë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

Recent Comments