6.1 C
Pristina
Monday, January 24, 2022
Home SOCIALE Fëmijët po përdorin pije joalkoolike për të falsifikuar testet e Covid

Fëmijët po përdorin pije joalkoolike për të falsifikuar testet e Covid

Fëmijët e këtyre ditëve, ë? Disa fëmijë në TikTok janë parë duke përdorur substanca të tilla si lëngu i portokallit ose Coca-Cola për të krijuar teste të rreme pozitive të Covid që bëhen në shtëpi, në mënyrë që të mos shkojnë në shkollë.

Një llogari kushtuar trukut mashtrues kishte më shumë se 20,000 ndjekës përpara se të çaktivizohej dhe video të tjera janë shpërndarë përmes hashtagut #fakecovidtest, rezultatet e kërkimit të të cilit janë fshirë, raporton The Independent.

Një zëdhënës i TikTok tha: “Udhëzimet tona e bëjnë të qartë se heqim përmbajtjen që përfshin informacione mashtruese që shkaktojnë dëm, duke përfshirë informacionet e dëmshme mjekësore në lidhje me Covid-19 dhe keqinformimin kundër vaksinimit më gjerësisht.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments